odsudene small

réžia: Peter Bebjak, Róbert Šveda
kamera: Martin Žiaran
hrajú: Zuzana Mauréry, Elena Podzámska, Hana Gregorová, Zuzana Porubjaková, Hana Vahnerová, Juliana Johanides, Judita Hansman, Anna Javorková, Gabriela Dzuríková, Henrieta Kacerová, Pavel Kříž, Marek Ťapák, Jaroslav Mottl, Peter Kočiš, Branislav Deák a ďalší.

Do prostredia ženskej väznice prichádza nová odsúdená. Pokúša sa adaptovať v novom pre ňu neznámom prostredí. Nadväzuje vzťahy nielen so spoluväzenkyňami, ale aj personálom väznice - bacharmi, lekárom, kňazom.... Zároveň sledujeme jej príbeh, ako sa vo väzení ocitla, ako sa majú jej deti, čo je s nimi. Zmena svetov hlavnej predstaviteľky je obrovským zásahom do života. Tu platia iné pravidlá, každý tu žije na vlastnú päsť, priateľstvo sa v base nenosí a rešpekt si treba tvrdo presadiť. Šanca, že človeka toto peklo nezmení, je takmer nulová. Každý chybný krok môže byť tým posledným ...

Pôvodný seriál sa vyrába v koprodukcii TV JOJ a českej digitálnej televízie Barrandov, výrobu si pod svoje krídla vzala produkčná spoločnosť D.N.A. Production, ktorá pre TV JOJ nakrútila aj úspešný seriál Ako som prežil. Pre seriál Odsúdené vzniklo začiatkom leta nové „štúdio“ v ateliéroch na Kolibe, pričom  sa pre potreby nakrúcania prerobili doteraz nevyužité priestory v hlavnej budove a časť dvora. Vzhľadom na charakter príbehu a prostredie v ktorom sa odohráva, herečky súhlasili s tým, že budú hrať buď s minimálnym alebo úplne žiadnym mejkapom. Časť seriálu, najmä spomienky hlavnej hrdinky, sa nakrúcajú v exteriéroch. V 50-minútových epizódach (seriál bude mať v prvej sérii 30 častí) zažijete emócie, napätie, strach, intrigy, klamstvá aj bitky v sprchách. Prvá klapka padla 10. júla 2009, Odsúdené sa budú vysielať dvakrát týždenne v utorok a vo štvrtok.