Dr. House

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) je lekárom na Princeton-Plainsboro Teaching Hospital v New Jersey. Je to veľmi cynický človek. Má problémy s nohou (nekróza svalového tkaniva), chodí len s paličkou. Kvôli bolestiam v nohe, z ktorej mu po operácii vybrali sval, je závislý od lieku Vicodin. Pracuje s trojčlenným tímom na najťažších prípadoch. Často sa stáva, že pacienti majú s jeho metódami problémy. Nespráva sa k nim totižto tak, ako sú zvyknutí od iných lekárov.

Vytvoril tím elitných mladých expertov, ktorí mu pomáhajú v jeho snahe vyriešiť nevyriešiteľné. Houseov tím sa skladá z neurológa Dr. Erica Foremana (Omar Epps) s pochybnou minulosťou; imunologičky Dr. Allison Cameronovej (Jennifer Morrisonová) a špecialistu na intenzívnu starostlivosť Dr. Roberta Chasea (Jesse Spencer) pochádzajúceho z bohatej rodiny. House má jediného „skutočného“ priateľa Dr. Jamesa Wilsona (Robert Sean Leonard) špecializovaného onkológa, s ktorým konzultuje svoje prípady.

Na konci tretej série sa mu tím rozpadol (Chasea vyhodil, Foreman a Cameronová odišli) a tak si vo štvrtej sérii dáva dokopy nový. Pôvodní členovia však stále pracujú v nemocnici a objavujú sa pravidelne v seriáli, len nie pod Houseom.

Neustále napätie panuje medzi Houseom a Dr. Lisou Cuddyovou (Lisa Edelsteinová), primárkou a správkyňou nemocnice. Vedú trvalý boj kvôli Houseovým nesplneným povinnostiam na klinike (House sa im snaží vyhýbať za každú cenu), ale dokonca aj ona si musí priznať, že House je najbrilantnejším doktorom, ktorého má. Keď je v stávke život pacienta, House urobí čokoľvek, aby vyhral preteky s časom a svojho pacienta zachránil. Počínajúc vlámaniami sa do ich domov v honbe za dôkazmi, až ku kontroverzným metódam a riskovaniu liečbou pokus-omyl. Jeho metódy sú možno podozrivé, ale výsledky často pozoruhodné.